česky deutsch

Otázky a odpovědi

Dodací lhůty tvárnic.

Tvárnice vyrábíme a udržujeme na skladu v takovém množství, aby je bylo možné dodat ihned.

Lze změnit poměr jednotlivých druhů tvárnic na paletě?

Výroba probíhá zcela automaticky - od dávkování a míchání směsi, přes vibrolisování, až po paletizaci a poměr jednotlivých druhů tvárnic (průběžná, rohová a dělící) je dán konstrukcí lisovacích forem. Formy jsou sestaveny tak, aby poměr jednotlivých druhů tvárnic vyhovoval většině požadavků staveb. Současně jsou tvárnice vzájemně zaměnitelné - tvárnice rohové lze použít i jako průběžné. Po dohodě a za účasti zákazníka lze zaměnit pouze malé množství jednotlivých druhů.

Mají všechny tvárnice stejný odstín?

Bohužel nemají. Základními surovinami pro výrobu skořepinových tvárnic Betong ® jsou drcený dolomitický vápenec, cement a voda. Jednotlivé dodávky kameniva i cementu mohou mít různé odstíny šedé barvy a tedy i výrobky z jednotlivých výrobních dávek se mohou odstínem lišit. Není to pravidlem, ale pokud máte požadavek na pohledové, dále neupravované zdivo(barevným nástřikem nebo nátěrem), je nutno tuto skutečnost uvést v objednávce, abychom vám zajistili stejný nebo podobný odstín tvárnic. Potom pro vaši zakázku vybereme tvárnice z jedné výrobní dávky. Je možné se tohoto výběru osobně zúčastnit(není to podmínkou). V případě, že budete dokupovat jednotlivé kusy na stávající pohledovou stavbu, je vhodné přivézt jednu tvárnici nebo její část, abychom mohli k vaší spokojenosti vybrat tvárnice stejného odstínu.

Proč používáme dolomitický vápenec a ne křemičitý písek?

Pro stavby zateplované zevnitř je důležité, aby nosné obvodové zdivo, tedy betonové skořepinové tvárnice, nedržely a nesály vodu. Toho dosáhneme když :

  • budou mít co nejtenší stěny (nebudou mít hmotu, ve které by se držela voda)
  • nebudou mít jemné kapiláry - budou mít granulovitou strukturu (v jemných kapilárách se drží voda)
  • budou obsahovat co nejméně cementu - je hydroskopický (váže na sebe vodu)

Cement je dehydrovaný rozemletý vápenec, při jehož smíchání s drceným vápencem a vodou nastane ideální homogenní spojení. Přitom stačí cementu velmi malé množství. Proto po vzoru francouzských výrobců i my používáme dražší, ale o to kvalitnější, drcený dolomitický vápenec. Dolomitický vápenec má i další výhody - lépe se dělí a vrtá než křemičitý písek, přitom betonové skořepinové tvárnice dosahují vysokých pevností - jedna tvárnice "unese" 50 i více tun.

Mají tvárnice stoprocentně plná dna?

Dna v tvárnicích jsou skutečně jenom tenká skořepinka, takže se může stát, že u velmi malého procenta tvárnic dno v některé části tvárnice může být částečně propadlé. To však nijak neovlivňuje technologii zdění, nesnižuje zásadně pevnost zdiva, ani nezvyšuje spotřebu zdící malty (betonku). Požadavek na velmi tenká dna vzešel od zákazníků. Jako důvod uvádějí možnost snadného proklepnutí dna pro případné další armování nebo protažení rozvodů (převážně v příčkách), případně protažení centrálního vysavače.

Mohou soukromé osoby nakupovat přímo ve výrobním závodě?

Mohou, v pracovní dny ve výdejní době od pondělí do pátku od 6.30 hod do 14.00 hod.

Musím koupit celou paletu?

Nemusíte. Celé palety vám zdarma naložíme vysokozdvižným vozíkem, ale nakládku jednotlivých kusů si provádíte sami, za pomoci skladníka, pokud momentálně neprovádí nakládku kamionů, jež jsou nahlášeny předem na určitou hodinu a proto mají před nenahlášenými zákazníky přednost. Ucelené kamionové zakázky s dokládkou jednotlivých kusů nachystáme dle vašeho požadavku za předpokladu, že požadované množství nahlásíte minimálně 1 den předem.

Jak je to se zálohou na palety?

Každá paleta, která opustí náš výrobní závod je zálohována částkou dle platného ceníku (je v sekci Ke stažení). Při vrácení palet vystavíme dobropis. K jeho vystavení je třeba uvést číslo dodacího listu či prodejky nebo alespoň datum odběru zboží. Následně vám bude vrácena částka ponížená o amortizaci dle platného ceníku. Palety je nutno vrátit do 3 měsíců od fyzického odběru z výrobního závodu (lze dohodnout i výjimky, které se zaznamenají do dodacího listu). Vrátit lze pouze palety 100x100 cm na sebe jedním směrem urovnané.

Proč amortizace palet?

Po zkušenostech z prodeje víme, že paletu lze použít 3-4 krát a poté je již neopravitelná . Jsou dvě možnosti, jak pokrýt náklady na nákup nových palet. Buď lze náklady na novou paletu "rozpustit" do ceny výrobku (tudíž se na nákladech podílí i zákazníci, kteří odebírají volně ložené jednotlivé kusy) nebo při vrácení palet odečít částku za amortizaci (tedy na nákladech se podílí ti zákazníci, kteří paletu skutečně použili). Jako správné se nám jeví použití amortizace.

Mám pochybnosti o systému skořepinových tvárnic, mám dotazy, kdo mi na ně odpoví?

Jakékoliv dotazy vám zodpoví technik firmy Be-Tong spol. s r.o. na telefonním čísle: 00420 777 731 022 , případně na e-mailu : obchod (at) be-tong.cz . Můžete si také dohodnout konzultaci ve výrobním závodu v Ratíškovicích. Provádíme také zaškolení stavebních firem nebo svépomocných stavebníků. Konzultace a školení nutno dohodnout předem a jsou zdarma.

Nemám internet a chtěl bych nějaké informace o betonových skořepinových tvárnicích, mám zájem o podklady.

Stačí zavolat nebo jakkoliv poslat zprávu s vaší poštovní adresou a žádostí o zaslání podkladů, které vám obratem zašleme včetně prezentačního CD ROMu.

Máte vlastní dopravu ?

Vlastní dopravu nemáme, ale zajišťujeme ji prostřednictvím spedičních služeb (vytěžováků) po celé ČR. Pokud nám zašlete konkrétní poptávku (nejlépe e-mailem), zpracujeme vám položkovou cenovou nabídku včetně vyčíslení sumy za dopravu. Ceny jsou většinou smluvní a platíte jen jednu cestu.

Vytisknout stránku Vytisknout stránku
CalmCube2 CMS
RSSVytisknout stránku · © 2010 - 2021 Be-Tong spol. s r.o. · Počet návštěv: 977531 (30303)
Rozcestník řemeslných firem | optimalizace PageRank.cz | Infofirmy.cz | Stavebnictví a reality on line | bazény, zastřešení | Cent.cz | CZIN.eu | Toplist.cz |